Seriale vs filmy – co wybrać?

Odwieczne pytanie co wybrać film czy serial wieczorem. Często szukanie odpowiedniego filmu czy serialu zabiera nam więcej czasu niż sam seans (zasypiamy zmęczeni całym dniem).  Poniżej krótki opis dlaczego seriale są wygodniejszym wyborem i taka forma rozrywki staje się przyjemniejsza.

Krótkie odcinki 

Aby zobaczyć jeden odcinek nie potrzebujemy całego wieczoru. Często wystarczy nam 30-40 minut. Dlatego możemy zrobić to podczas prasowania, śniadania, obiadu, przerwy w pracy. Wieczorem łatwiej wytrwać 30 minut niż 2 godziny po ciężkim dniu. Jeśli mamy ochotę na dłuższy seans nie musimy szukać długo nowego serialu, tylko dajemy następny odcinek i oglądamy dalej. 

Tematyka serialu, każdego odcinka jest podobna – jednak opowiada przygodę na kilka sposobów 

Zwroty akcji, zmiana punktu spojrzenia, doświadczenia aktorów. Wszystko to zachęca nas do oglądania seriali. Nasi bohaterowie mają podobne historię, tylko każdy z Nich zachowuję się inaczej. Potrafimy dzięki temu utożsamiać się z niektórymi aktorami. Widzimy w Nich nas samych. 

Zakończenie 

Oglądając serial czekamy na jego zakończenie, próbujemy sobie wyobrazić jak nasz serial się zakończy, co zrobią nasi bohaterowie, jak potoczą się ich losy. Dlatego tak bardzo nas ciekawi cała ta historia o której będziemy mogli później porozmawiać z naszymi znajomymi i możliwe, że będziemy mogli czekać na kolejne sezony. 

Zalety filmu

Żeby zobaczyć film potrzebujemy więcej czasu (ok. 2 godzin). Jednak są takie dni kiedy wieczorem chcemy zobaczyć dobry film na który długo czekaliśmy.

W oglądaniu filmu zaletą jest to, że zakończenia dowiemy się jeszcze tego samego dnia. Zazwyczaj film opowiada jedną historię, przygodę, która trwa przez cały film. Widzimy w niej więcej szczegółów niż w serialach. Serial to raczej te same przygody opowiadane w inny sposób. Dlatego film tutaj ma przewagę, opowiada jedną historię ze szczegółami. Dobry film również ma dobrą ścieżkę muzyczną, z którą możemy się później utożsamiać. 

Filmy i seriale mają swoich faworytów. Dlatego to sprawa indywidualna. Można znaleźć zalety serialu, dużo odcinków, jedna przygoda opowiedziana na milion sposobów. Dla jednego to będzie zaleta, dla drugiej osoby to będzie tasiemiec, bez końca. Filmy trwają dosyć długo, ok. 2h. Dla osób, które mają czas wolny wieczorem, późno zasypiają to idealny czas. Jednak są również osoby, które po 30 minutach na kanapie już zasypiają. Dlatego ciężko odpowiedzieć na pytanie co jest lepsze: serial czy film. Postawmy tutaj interpretację dla każdego.

5/5 - (1)