Najpiękniejsze miejsca z kadrów filmowych

Oglądając filmy możemy znaleźć pomysł na wakacje. Większość filmów odbywa się w pięknej scenerii, pokazując tajemnice różnych, ciekawych miejsc. Poniżej TOP 5 takich miejsc. 

Film „12 Małp” – Filadelfia USA

Fragment filmu odbywa się w szpitalu Eastern State Penitentiary. Można zobaczyć więzienie w Filadelfii, do którego przyjeżdżają ludzie z całego świata aby podziwiać te budowle. Ciężko uwierzyć to, że są to więzienia, budowle są przepiękne i trudne do wybudowania. Przypomina gotyckie budowle. Więźniowie korzystali z tego budynków w latach 1829-1971. W tych lata cele były uznawane za luksusowe. Był dostęp do ogrzewania, wody, toalety. W 1971 budynek stał się atrakcją, można było wejść i zobaczyć jak wyglądało kiedyś więzienie.

Gladiator – Maroko,Warzazat

Marokańskie piaski – 20 hektarów to tutaj właśnie kręcono sceny na pustynii. Koloseum, na którym toczy się większość filmu robi fantastyczne wrażenie na żywo. Będąc tam na miejscu możemy się poczuć jak bylibyśmy bohaterami filmu. 

Gra o tron – Dubrownik

Miasto Dubrownik dzięki Grze o tron ponownie ma bardzo dużo turystów. Nie ma co się dziwić, widoki są przepieknę. Zabytkowe schody, na których odbywała się sceną z Cersei (rola główna) – są po prostu fantastyczne. Malowniczy obraz, piękne budowle, znajdziemy tam fantastyczne miejsca do odpoczynku oraz zwiedzania. 

Blade Runner – Los Angeles USA

Ennis House, to jedna z atrakcji Los Angeles, kręcono tam wiele filmów, w tym Blade Runner. Wybudowano go na wzgórzu, w 1924 roku. Sylwetką przypomina starożytne budowle Majów, dom składa się z 27 tysięcy betonowych bloków. 930 metrów kwadratowych robi ogromne wrażenie, posiada przestronne pomieszczenia. Właścicielami domu byli Charles i Mabel Ennis. Warto na żywo zobaczyć przepiekną rezydencją, która niektórzy ludzie nazywają domem. 

Dworzec King’s Cross Londyn UK – Harry Potter 

Jeśli ktoś jest fanem Harrego Pottera powinien odwiedzić dworzec w Londynie i znaleźć Peron 4 -„9 ¾”. Brytyjskie dworce są pewnym rodzajem wyjątkiem, mają swój urok mimo tego, że nie ma w nich nic specjalnego. Najpiękniejsze w nich to właśnie ta prostota i skojarzenia z naszym bohaterem. 
Oglądając filmy często wyobrażamy sobie jak to jest być w tym miejscu, na planie filmowym. Dlatego warto brać inspirację z filmów na wakacje. Pomimo tego, że odpoczniemy w pięknym miejscu, nowym kraju – możemy powrócić do swoich ulubionych bohaterów, scen. Poczuć film jeszcze raz. Będąc w tym miejscu, zwiedzając zapamiętane miejsca możemy wrócić wieczorem do hotelu i powtórnie zobaczyć nasz ulubiony film z danego miejsca. Dzięki temu na pewno dostrzeżemy w filmie rzeczy, widoki o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia ze względu na to, że nie zwracaliśmy na nie uwagi.

5/5 - (1)