Ładna pogoda i luzowanie obostrzeń – pomysł na rozrywkę

Po kilku milionach szczepień w naszym kraju mocno spadła liczba zachorowań na koronawirusa. Wpłynęło to na znaczne poluzowanie obostrzeń, a co za tym idzie nowe możliwości spędzania wolnego czasu. Zbiegło się to z coraz ładniejszą pogodą za oknem. Ludzie spragnieni nowych doznań w końcu wyjdą z ciasnych mieszkań w poszukiwaniu nowych, plenerowych zajęć. Jakie nowe możliwości dają nam poluzowane obostrzenia i które rozrywki powróciły na dobre po wielomiesięcznej przerwie?

Wczasy 

Największą ulgą dla podróżujących jest powrót działalności hoteli. Zarówno za granicą, jak i u siebie w Polsce. Polscy bukmacherzy prześcigają się w typowaniach, który kraj będzie przez Polaków odwiedzany najczęściej. Dużą popularnością cieszy się Turcja, która nie dość, że jest tania to jeszcze ma liberalniejsze podejście do szczepionek i wjazdu do kraju. W rankingach prowadzą też: Egipt, Tunezja czy Bułgaria. Rządy krajów zastanawiają się nad wprowadzeniem specjalnych paszportów szczepionkowych, które mają ułatwiać podróż zaszczepionym. 

Festiwale muzyczne 

Coraz więcej festiwali muzycznych ogłasza, że, po początkowych wątpliwościach – jednak wyrobi się z organizacją. Całkiem możliwe, że odbędą się takie festiwale jak Off Festival czy Festiwal Tauron Nowa Muzyka. Na całego odbywają się największe imprezy w Wielkiej Brytanii. Co prawda liczba miejsc może być ograniczona, ale i tak nie wyklucza to tłumów ludzi przed wielkimi scenami. Nie wiadomo jeszcze, co będzie z mniejszymi koncertami w namiotach, ale możliwe, że będą tam obowiązywały dodatkowo maseczki. 

Restauracje plenerowe

Luźniejsze obostrzenia w końcu zakończą erę wiecznego zamawiania jedzenia do domu. Restauracje są co prawda otwarte już również w środku, ale ładna pogoda zachęca do spędzania czasu w plenerze. Ludzie stęsknili się za posiłkami w towarzystwie innych osób. Restauracje po tak długiej przerwie w działaniu już szykują starannie przygotowane ogrody i altany. Organizowane też są grille i ogniska, gdzie smak mięs i warzyw jest całkiem inny niż ten, do którego przyzwyczailiśmy się w swoich domach.

Imprezy sportowe

Do gry w końcu wróciły też imprezy sportowe. To był z pewnością smutny rok dla fanów piłki nożnej czy tenisa. Dzięki otwarciu stadionów i ładnej pogodzie w końcu mogą nacieszyć się ulubionymi sportowcami. Sami zawodnicy też z pewnością będą zachwyceni całką inną atmosferą na meczach. Co prawda imprezy sportowe na dworze dalej wiążą się z pewnymi ograniczeniami, ale spotyka się już stadiony, gdzie zajęte jest nawet co drugie krzesełko. 

Luzowanie obostrzeń a zdrowy rozsądek 

Tegoroczne lato zapowiada się naprawdę ekscytująco. Ilość imprez sportowych, wyjazdów zagranicę, festiwali i wydarzeń sportowych naprawdę daje duże możliwości wyboru. Co prawda obostrzenia luzują się w zawrotnym tempie, a maseczka jest widywana coraz rzadziej – pamiętać należy jednak o zdrowym rozsądku. Pandemia w wielu krajach trwa w najlepsze i ciągle słyszy się o nowych mutacjach. Wszyscy powinni bawić się równie dobrze, odpowiedzialnie i z troską o drugiego człowieka. 

Oceń nas!