Kino samochodowe- trend pandemiczny

Pandemia Covid-19 na stałe uplasowała się w naszym świecie. Koronawirus sprawił, że wiele firm upadło. Mocno ucierpiała również branża rozrywkowa. Ograniczenia wymusiły korzystanie z innych form rozrywki, takich jak telewizory czy tablety.  Jako, że radzimy sobie z nią coraz lepiej, wyszukujemy coraz to nowsze formy rozrywki. Jedną z nich jest kino samochodowe, które przed pandemią nie było tak popularne jak teraz.

Kino samochodowe- bezpieczna i bezkontaktowa forma rozrywki

Legendarne kino, oglądane z wysokości fotela samochodu często pożyczonego od rodziców. Bo droższe, większe, wygodniejsze… można dziewczynie zaimponować. Zalecane odległości pomiędzy ludźmi będą zachowane, ale też nie popadajmy w absurdy. Niewątpliwą zaletą takiego kina, jest właśnie to, że nie mamy kontaktu z innymi uczestnikami imprezy, możemy robić i mówić co chcemy. 

Czy kino samochodowe przeżyje odrodzenie dzięki pandemii?

Na chwilę obecną ciężko to stwierdzić. Sezon na kina plenerowe w naszej strefie klimatycznej przypada od maja to wrześnie, w związku z tym jest mocno ograniczony. Patrząc jednak na USA i najcieplejszy stan, jakim jest Texas, widzimy, że ta forma rozrywki działa cały rok. Być może wiele młodych, spragnionych rozrywki osób, będzie chciało poczuć magię z oglądania filmów w takiej postaci, tak jak to robią w Stanach. 

Jak działa kino samochodowe?

Musi być wyznaczone miejsce, gdzie mogą parkować samochody. Miejsce to musi być utwardzone i posiadać drogę ewakuacyjną. Ekran musi być na tyle duży, by nawet samochody zaparkowane w ostatnim rzędzie miały dobry widok. W nowszych samochodach mamy już funkcję, dzięki której możemy odtwarzać ścieżkę dźwiękową filmu poprzez radio- wystarczy włączyć odpowiednią częstotliwość. W rzeczywistości wygląda to dosyć śmiesznie, ponieważ filmy słuchamy w radiu, a na zewnątrz panuje względna cisza !  

Kino samochodowe to świetne rozwiązanie dla organizatorów, którzy muszą się trzymać ustalonych przez rząd wytycznych. Sprawia, że choć trochę czujemy powiew normalności. Znajdziemy je w miesiącach cieplejszych na terenie większych miast, takich jak: Wrocław, Poznań, Kraków, Warszawa czy Trójmiasto. Jednocześnie osoby, które boją się zarażenia, a które tęsknią za rozrywką, mają komfort i poczucie bezpieczeństwa, które nie sposób odczuć w kinie czy na koncercie. Jedyne, czego brakuje to niestety ciekawszy repertuar. Być może już za niedługo będzie można zaproponować większą ilość tytułów, tak, aby zadowolić każde gusta i guściki.

5/5 - (1)