Jak się zacząć bawić w dobie koronawirusa?

Jak się zacząć bawić w dobie koronawirusa?
Jak się zacząć bawić w dobie koronawirusa?

To zrozumiałe, iż zabawa jest bardzo ważna – w tym roku każdy miał bardzo wiele stresów. Jak więc najlepiej rozerwać się w czasach, kiedy druga fala koronawirusa dopiero się rozpoczyna?

Jak się zacząć bawić w dobie koronawirusa?

Jeśli chcesz gdzieś wyjechać

Po pierwsze, ponieważ nadal mamy w akcji ograniczenia lotów, więc nie myśl raczej, że wylecisz gdzieś poza kontynent. Po drugie, ponieważ w większości przypadków trudno jest ćwiczyć, gdy nie możemy się swobodnie poruszać, dlatego też zdecydowanie lepiej będzie, jak wyjedziesz gdzieś niedaleko, aby zadbać jednocześnie o to, aby mieć wystarczającą ilość ruchu. Jeśli mówimy o drugiej stronie medalu (czyli przetrenowaniu), może to również prowadzić do przemęczenia – co znacznie ogranicza chęć na zwiedzanie, czy na przykład chodzenie gdzieś po mieście. Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na tzw. „Złoty środek” – (I to nie tylko w sporcie, ale także w każdej kategorii naszego życia).

Pamiętaj o tym, że pogoda ma znaczenie

Wiele osób tak naprawdę zapomina o tym z podekscytowania, że mają wolne. Każdy chce spędzić wolny czas w pięknym otoczeniu, ale o wiele łatwiej jest zaplanować sobie piękny słoneczny dzień. Koniecznie sprawdź prognozę pogody na święta. Oczywiście każdy wie, że prognoza pogody nie jest w 100% dokładna, ale przynajmniej w ciepłych temperaturach zwiększy to Twoje szanse na lepszy urlop.

Jeśli masz wolny wieczór

Co prawda noce robią się coraz chłodniejsze, ale wypad do lasu albo na przejażdżkę rowerem nadal są całkiem dobrym pomysłem na to, aby aktywnie spędzić swój czas. W końcu nie da się cały czas rozbijać się po barach, nie mówiąc o tym, że w ogóle ciężko jest teraz znaleźć lokal, który nie ryzykuje tym, aby nie zapłacić karę.

Zrób domówkę

Bawienie się w domu to chyba najbezpieczniejsza na ten moment opcja. Jeśli masz znajomych (a jeśli nie wiesz jak się ubrać na domówkę – to mamy dla ciebie poradnik!), możesz zrobić imprezę u siebie, oczywiście o ile zachowasz odpowiednie środki ostrożności. W końcu nie wiesz, czy ktoś z twoich znajomych nie mieszka przypadkiem z osobami starszymi, co może sprawić, iż w razie gdyby u ciebie doszło do zarażenia, one byłyby narażone na ryzyko zachorowania na covid-19.

Oceń nas!