Jak oglądać w czasie pandemii?

Obecne czasy wymusiły na nas zmianę naszego trybu życia. Dla niektórych nic się nie zmieniło, jednak osoby które wolny czas spędzały na spotkaniach towarzyskich bardzo odczuły skutki pandemii. Dużo mniej, choć nie można powiedzieć, że wcale, z racji zamknięcia kin, odczuwają pandemie osoby które wolne wieczory przeznaczały na dobre kino. 

Co z tymi kinami?

Niestety pierwsza fala ataku koronawirusa nie była łaskawa dla znacznej ilości branż w naszym kraju. Obostrzenia będące konsekwencja wprowadzonego locdownu dotknęły boleśnie kina i teatry, ponieważ te miejsca zostały całkowicie zamknięte. Odbiło się to straszliwie na właścicielach kin, którzy zarabiają na sprzedanych biletach i popcornie, którzy płacą kolosalne pieniądze za swoje kina, ponieważ zajmują one najczęściej ogromne powierzchnie w prestiżowych centrach handlowych. Nie tylko właściciele kin zbledli na wieść o zamknięciu kin. Zamieszanie jest tak duże, że większość premier filmowych została przesunięta, z powodu braku możliwości emisji filmu w kinach. 

Kupować czy wynajmować?

Na nasze szczęście w obecnych czasach, w których wszystko zmierza do cyfryzacji, oglądanie filmów seriali w domu to nie problem. Mamy możliwość, jak robiono to od dawna, kupić film w wersji elektronicznej. W tym przypadku pobierzemy film na nasz dysk, albo, co jest bardziej popularne, odblokujemy dostęp do danego filmu na platformie która ten film udostępnia. Druga opcją jest forma wynajmowania filmu. Podobnie jak w przypadku zakupu filmu na własność dokonujemy opłaty. Różnica jest taka, że zamiast płacić cenę rynkową za film i kupować go na własność, wynajmujemy go na jakiś czas za drobniejsza opłata. Jest to o tyle wygodne, że pozwala nam za mniejsze pieniądze zobaczyć interesujący nas film. Problem pojawia się w przypadku osób które lubią kolekcjonować filmy i kilkukrotnie do nich wracać, wtedy „jednorazowy” dostęp może okazać się problem. Pozwolę sobie stwierdzić, że w praktyce nie jest to problem, ponieważ osoby kolekcjonujące filmy najczęściej zbierają na pułkach ich fizyczne kopie. 

Portale streamingowe ratunkiem dla wszystkich znudzonych

Najlepszym co spotkało fanów kina jest telewizja internetowa, która za zryczałtowaną opłatą oferuje dostęp do ogromnej biblioteki filmów i seriali. Przekrój dostępnych produkcji jest tak szeroki, że bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Osobiście uważam, że warto wspomnieć o produkcji która zaciekawi każdego informatyka, serial pt. „Mr. Robot”. Jeśli ty też interesujesz się tematyka komputerów i nowej technologii zajrzyj na stronę mobidata.pl

5/5 - (1)