Jak dobrze spożytkować swój czas wolny?

Jak dobrze spożytkować swój czas wolny?
Jak dobrze spożytkować swój czas wolny?

Czas jest rzeczą cenną. Jedni mówią, że mają go niewiele, jeszcze inni że aż za dużo, ale koniec końców każdemu z nas jest pisane co innego. No ale nie płaczmy tutaj nad rozlanym mlekiem, przecież to ma być ,,wesoły” poradnik, a nie procesja żałobnicza. Więc jak dobrze spożytkować swój wolny czas?

Jak dobrze spożytkować swój czas wolny?

Wiedz – co chcesz osiągnąć

,,A nad czym ja mam się zastanawiać, jak mam wolne to na kanapę pod koc i leżymy nie?” Pomyśli część z was. Otóż takie myślenie jest bardzo krótkowzroczne, nie uważacie? Jeśli zbliża się nam czas wolny, powinniśmy zaplanować sobie, jak się rozerwać. Nawet jeśli jest to odpoczywanie, warto to zaplanować, ponieważ bez planu równie dobrze możemy ,,przedobrzyć” co nie jest odpowiednie jeśli jesteśmy na przykład osobami dorosłymi, ponieważ się to na nas po prostu zemści. Nie inaczej jest z latoroślą, ponieważ braki w nauce bądź nie poznanie tych umiejętności które są przewidziane w programie nauczania może się na nas boleśnie odbić w przyszłości. Tak samo jest z ,,nieodpowiednim” odpoczywaniem, czyli zbyt krótkim relaksem. Po ciężkim tygodniu (każdy z nas miał kiedyś tak zwany ,,ciężki tydzień” czyż nie?) warto spędzić chociaż te kilka godzin, na robieniu czegoś, co pomoże nam ukoić zdenerwowanie, stres oraz inne nieprzyjemne emocje, które nagromadziliśmy przez ten czas. Trzymanie tego ,,w sobie” przez dłuższy okres czasu może bardzo negatywnie odbić się na naszym zdrowiu psychicznym, oraz nawet wpędzić nas w depresję, z której tak łatwo wyjść się już nie da, a po co leczyć, skoro można zapobiegać?

Czas wolny? To czas na ćwiczenia!

Już małym dzieciom wpaja się że ,,sport to zdrowie”. Wiadomo, ćwiczenia są męczące, oraz zakwasy są nieprzyjemne, ale początki zawsze są trudne. Jednak po jakimś czasie, łatwo zauważymy rezultaty naszych starań, dlatego warto jest w wolnej chwili zrobić chociaż te piętnaście pompek bądź trzydzieści przysiadów, aby przynajmniej nie opaść z formy, jaką już aktualnie mamy.

Źródło: https://naszewymarzonewesele.pl/

5/5 - (2)