Gdzie oglądać Euro 2020?

Już za kilka dni zaczynamy szał związany z przesuniętymi Mistrzostwami Europy 2020 w piłce nożnej. Jak wiadomo, tak duża impreza będzie transmitowana dla wszystkich ludzi na świecie. Jedni będą oglądać dla emocji, drudzy, by śledzić swoje poczynania w zakładach bukmacherskich, bo postanowili trochę zarobić, a dla jeszcze innych będzie to idealna sytuacja do spotkania się ze znajomymi, by przeżyć wspólnie emocje oglądając poczynania naszej reprezentacji Polski i innych topowych drużyn. Nie ważne, jaki jest powód, ważne, że znów aktualne będzie hasło Łączy nas piłka.

Gdzie zobaczyć mecze Euro

Tak więc w Polsce możemy obejrzeć mecze za pośrednictwem telewizji publicznej. Transmitowane będą wszystkie spotkania, które są rozgrywane podczas tej imprezy sportowej. Mamy do dyspozycji kanały TVP 1, TVP 2, możemy również obejrzeć na TVP Sport i w ich serwisie internetowym, jak i aplikacji mobilnej, którą posiadają. Wszystko dostosowane będzie do najnowszych standardów jakości 4K. Jako, że ta telewizja otrzymała prawa do transmisji w kraju, będzie to jedyna możliwość do obejrzenia Euro w polskiej telewizji.

Euro to nie tylko telewizja

Jako, że nie każdy lubi oglądać mecze w telewizji, może poszukać wspólnego oglądania na różnych transmisjach internetowych organizowanych przez kibiców. Dzisiejsza technologia ułatwia nam takie rozwiązania. Możemy poszukać owych transmisji na portalu do streamowania jakim jest Twitch.tv, gdzie wraz z ludźmi którzy znajdują się u danej osoby, wspólnie na transmisji mogą przeżywać emocje. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że w czasie rzeczywistym możemy wymieniać się spostrzeżeniami na czacie publicznym z innymi oglądającymi. Inną możliwością jest oglądanie poprzez platformę Discord, wystarczy, że ktoś zaprosi nas do stworzonego wirtualnego pokoju, po czym już oglądamy z innymi. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że platforma ta posiada czat głosowy. Daje nam to możliwość komentowania wraz z innymi w czasie rzeczywistym. Dzięki takiemu rozwiązaniu czujemy te emocje z innymi, mimo że nie siedzimy z nimi w jednym pomieszczeniu.

Strefy kibica i wspólne oglądanie

W wielu miastach w kraju będą stworzone specjalne strefy kibica służące do wspólnego oglądania i przeżywania emocji związanych z meczami. Zazwyczaj postawione są wielkie telebimy w wybranym przez miasto miejscu. Skupiają się tam ludzie chcący obejrzeć meczów gronie innych kibiców. Można poczuć niesamowitą atmosferę, przebywając tam z innymi. Poczujemy się tam jak na stadionie. Jest to opcja dla osób, które nie chcą siedzieć w domu i oglądać w samotności turnieju.

Podsumowanie 

Tak jak widać powyżej, jest wiele sposobów na to, by obejrzeć Mistrzostwa Europy 2020. Wszystko zależy od nas, w jaki sposób będziemy chcieli obejrzeć mecze. Jeśli lubimy w samotności skupiać się na analizie spotkania, najlepszy będzie mecz w telewizji. Jeśli natomiast lubimy czuć emocje, siedzieć w gronie innych kibiców, pić piwo i zajadać przekąski, wtedy bar będzie idealnym miejscem na oglądanie turnieju.

5/5 - (1)