Czy warto jest niekiedy zrezygnować z rozrywki na rzecz rozwoju osobistego?

Czy warto jest niekiedy zrezygnować z rozrywki na rzecz rozwoju osobistego?
Czy warto jest niekiedy zrezygnować z rozrywki na rzecz rozwoju osobistego?

Każdy lubi się wyluzować, jednakże za młodu zdecydowanie lepiej jest inwestować w siebie, aby później nie silić się na wyżycie z państwowej renty. Jednakże kiedy warto jest rezygnować z rozrywki na rzecz rozwoju osobistego?

Czy warto jest niekiedy zrezygnować z rozrywki na rzecz rozwoju osobistego?

Ćwiczenia fizyczne pomogą nam podnieść naszą atrakcyjność

Wygodne życie – bez ćwiczeń fizycznych w pewnym momencie może się okazać bardzo trudne, kiedy przyjdą zmiany. W końcu zdecydowanie prościej jest na przykład pokonać trasę z domu do pracy kiedy prowadzimy sportowy tryb życia, kiedy zdarzy się jakaś sytuacja (samochód się nam zepsuje) niż gdybyśmy byli otyli, czyż nie? Ćwiczenia fizyczne pozwalają nam być bardziej elastycznymi, przez co łatwiej jest nam radzić sobie z problemami w życiu. Ćwiczenia fizyczne (nawet te krótkie) sprawiają, że w naszym organizmie wydzielają się endorfiny, czyli ,,hormony szczęścia” przez co jest mniejsza szansa, że szczególnie w okresie zimowym nie będzie nas gnębić gorszy humor czy też choroby psychiczne, takie jak depresja czy obniżone poczucie własnej wartości. Naturalnie jeśli dopiero co zacząłeś chodzić na siłownię bądź też grać w koszykówkę – to z miejsca nie skoczy ci atrakcyjność, jednakże po jakimś czasie na pewno zobaczysz to sam na sobie, że wyglądasz o wiele bardziej atrakcyjnie, oraz osoby płci przeciwnej zapewne zaczną ci też prawić komplementy – jeszcze bardziej powiększając twoje ego.

Wypracuj w sobie systematyczność

A tak, systematyczność to jeden z najcięższych tematów, jeśli chodzi o motywowanie samego siebie do podejmowania działań. Konsekwentne realizowanie zamierzonych przez siebie celów nie jest proste, jednakże istnieje kilka sposobów na to, aby sprawić, że sami będziemy chcieli je realizować. Jednym z nich jest tak zwany system ,,kija i marchewki” – czyli po prostu po każdym poprawnie zrealizowanym przez nas kroku nagrodzimy siebie, na przykład cukierkiem bądź na przykład wyjściem gdzieś – jednakże powinniśmy pamiętać o tym, żeby nie nagradzać się zbyt często, bo może dojść do tego że realizując pewne zadania, opuścimy się w innej części swojego życia, co może sprawić, że wrócimy do punktu wyjścia, zamiast iść na przód.

Nie chwal się każdemu, że ,,ćwiczysz” – to irytuje ludzi

Naturalnie każdy chce się pochwalić i być podziwianym za to, że ,,ćwiczy” – jednakże z reguły po jakimś czasie każdy będzie w stanie zauważyć że ćwiczysz, dlatego też wrzucanie setnego posta na facebooka o tym, jaki to ty nie jesteś ,,ciężka praca wreszcie się opłaciła” , mówienie każdej napotkanej osobie że ,,ćwiczę crossfit” – sprawi, że ludzie zamiast cię podziwiać, uznają cię za narcystycznego buraka, a nie za osobę której akcje powinni naśladować.

5/5 - (1)