Czy teatry i kina upadną w najbliższych miesiącach?

Czy teatry i kina upadną w najbliższych miesiącach?
Czy teatry i kina upadną w najbliższych miesiącach?

Nie da się ukryć, że rząd praktycznie wprowadził nową kwarantannę, co powoduje mniej więcej tyle, że wszystkie teatry i kina zostały pozamykane. Jednakże jak długo mogą tą sytuację jeszcze przetrzymać? O tym opowiemy sobie już za chwilę!

Czy teatry i kina upadną w najbliższych miesiącach?

Powoli kina odchodzą w niebyt

Tak naprawdę kina zaczęły umierać już w momencie, kiedy powstał internet oraz wynaleziono urządzenia do otwarzania filmów w domowym zaciszu. To już nie te czasy, gdzie zabiera się swoją randkę do kina, ale z drugiej strony warto też wspomnieć o tym, że pandemia koronawirusa po prostu to zjawisko przyśpieszyła.

Odkąd kina zostały zastąpione kinami domowymi i oglądaniem filmów przez Internet, wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że kina stały się konceptem umierającym. Oczywiście trudno jest odtworzyć dźwięk na dużych ekranach i w kinach, ale z drugiej strony musimy wziąć pod uwagę fakt, że ludzie są zwykle leniwi i większość ludzi nie chce wydawać pieniędzy na oglądanie filmów, ponieważ wolą przecież oszczędzać.

W teatrze łatwo zafascynować się, ponieważ wyświetlane scenariusze są zwykle niepowtarzalne i nie można ich oglądać w Internecie. W rzeczywistości teatr istnieje od tysięcy lat, a kinematografia zostaje powoli zastępowana przez Internet – w końcu wiele osób pyta się jeszcze, czy po pandemii warto będzie chodzić do kina. Dlatego nawet w tak trudnych czasach oczekujemy, że teatry będą dalej funkcjonować po pandemii, podczas gdy większość kin po prostu upadnie.

Teatry też nie mają lekko

Mimo iż coraz więcej osób chodzi do teatrów, to trzeba wspomnieć tu o tym, że nie ma szans że w najbliższych dniach znowu zostaną one otwarte. Tak naprawdę najwcześniej, co możesz się spodziewać aby zajrzeć do teatru, to okolice stycznia bądź nawet i lutego. Co prawda jest światełko dla artystów w tunelu – mianowicie nazywa się on internetem, jednakże wiele teatrów jeszcze po prostu nie wpadło na ten pomysł, aby transmitować swojej sztuki poprzez kamery internetowe. Miejmy nadzieję, że mimo iż może nie zastąpi to oglądania sztuki teatralnej na żywo, to i tak, lepsze to niż nic, prawda?

Podsumowując – jak wygląda sytuacja?

Sam chyba widzisz – za wesoło nie jest. Wszyscy siedzimy w domach, nigdzie nie można się rozerwać, a temat chodzenia do kina bądź teatru jest po prostu nieistniejący. Dlatego też jedyne co możemy zrobić, to czekać na święta, sylwestra, oraz starać się przetrwać do czasu aż szczepionka nie zostanie rozprowadzona. Nic innego tak naprawdę nie jesteśmy w stanie zrobić.

Źródło : https://biuroobslugi.pl/

Oceń nas!